Tag Archives: sport

The Best Of… #makbasket (Втор дел)

(Почнувајќи од најновите твитови, па се’ до полуфиналниот натпревар со Русија)

@moondowner:
Ретроспектива: за кошарката повеќе народ се собра на плоштад отколку за 8ми Септември. И тоа неколку пати. #fakt #makbasket

@amdibajram:
Бев денес на плоштад да им се поклонам на кошаркарите. Еден куп луѓе сакаа место со нив со мене да се сликаат. Кока Кола, тоа е. #makbasket

@kenzoawa:
Зашто цимерот на Илиевски не кажа нешто повеќе за обраќањето кон бога ? #makbasket

@azder:
@avgantura народот ќе се собереше и да не беше #skopje2014 но тогаш и ќе имаше повеќе место и повеќе пари за #makbasket место за статуи!

@Filiptekinec:
Најголемата добивка од Европското е што Македонија доби 2 милиони стручњаци за кошарка. #makbasket

@Arheoblog:
Секоја чест за македонските кошаркари, но кога тоа станавме Гоцева раса и го напуштивме генот на Александар? bit.ly/naKrjj #makbasket

@iskra_iskric:
Gde si bila kad sam bio niko #makbasket

@jovanatozija:
Се изнаплакав за сите пари на плоштад #makbasket

@darjanr:
Плус што политичарите не се натопорија на сцена, минус што Бо доби помалку внимание отколку што сметам дека заслужува #makbasket

@ivanveta:
Ivona na pocetokot komentirase kako na pogrebot na lejdi dijana, bez emocii i depresivno #sitel #eurobasket #makbasket

@MonaNayMona:
Како беше…? Споменик на Чековски у Бунарџик? #makbasket

@silvishhka:
Повеќе народ има отколку на кралската свадба. Браво Македонци!!! #makbasket.

@MirkoSlav:
Мекејлеб му намигна на Иванов #makbasket

@zuberot:
имаме и претставник на Гоцевата мустак раса #makbasket

@MarjanIvanovski:
Ајде уште чочекот и може да фрламе бидермаерот #makbasket

@lazejanev:
Дечки заебите работа јас зимам одмор и отидов да правам капија дома, оти тогаш нели успехот сам ќе дојде! Ивона Талевска #mkfail #makbasket

@Q_BeatriX:
Хит ми е плавушава: Да видиш солзи во очите на еден спортски коментатор, па тоа…па тоа можеш само да го видиш! #makbasket 😀

@lazejanev:
Изгради ја капијата, победите сами ќе дојдат! Најнов #mkfail од Ивона Талеска #makbasket

@kuzevski:
Еве Ивона ни објасни што била тајната за успехот на нашите кошаркари. Грујо што ја изградил триумфалната била тајната #makbasket

@imyouthworker:
Зурли и тапани, ко пренос од Галичка свадба ми е ова, но штом режисерот така кажал… #makbasket

@MirkoSlav:
Давам 140 денари за патарина за #Гоца да се симне од #тераса #makbasket

@darko156:
Абе сега сфатив. Гоца е во автобус за да не платат патарина #makbasket

@Madame_Luna:
Сигурно тортата беше во форма на Александар Македонски како забива кош #makbasket

@grozdanoski:
Господ е русин! #makbasket

@sind_el:
Сега сфатив зошто изградија триумфална капија. #makbasket

@MarjanIvanovski:
Дај бе нека ги задржат на царина кошаркариве, бар до кај 17:00 #makbasket

@zuberot:
Доволно сте златни, вратете се насмеани! #makbasket

@darlleen:
Борче Бо Мекелебовски за претседател на Македонија !!!

@rokerot:
Се молат сите момчиња да слезат од #тераса, чистачката да зачисти малце со џогер… #makbasket

@a2112a:
Леле леле, што направивме…леле на СИТЕЛ им ги дадовме телевизиските права за пренос во живо. Леле леле, каква грешка! #makbasket #sitel

@kocepetrov:
#makbasket Овој Наваро стварно е правен во ТРОЈКА!

@peseva:
Sreka sto ne pobedivme, ke ne utepase dozd na proslava #makbasket #ironija

@jovanatozija:
Ова ти е еквивалент на многу јака партија секс без оргазам. #makbasket

@cudesnata:
Адреналинска шок терапија за врќање на оптимизмот во живот #makbasket

@mindinmotionmkd:
Ќе си направиме медаљи од некоја рака/нога од некој од спомениците. #makbasket #утеха Поголеми медаљи од русите, да цркнат од мака.

@rokerot:
Важно Докузовски е металец!!! Кој ќе ми ја најде сликата да си ја ставам на профил ќе го частам #makbasket 😀

@Karakash_MakNBA:
Спонзор на репрезентација – Филип Втори. Ќе пукне срце више со ваквиве финиши #makbasket

@zuberot:
Na Navaro decata na Kirilenko da mu licat #makbasket

@Parmakovski:
Дајте го Гечевски барем на две минути со гипс нека поигра… #makbasket

@imyouthworker:
Бо се бори како тој да е македонец, а сите други натурализирани. #makbasket

@ZimskiB:
Хаааааахахахахаххахахахахахаха Чековски освои пола поен со тоа што ја погоди таблата #makbasket 😀

@Ecchi:
Чековски ги читал твитовите од клупа, се накурчил и дошол да се докаже 😀 #makbasket

@skopjeboy:
МНТ повеќе од Бољшој #makbasket

@krojanbojan:
Ако тепамо. Купаќа парти у пресушену фонтану у Куманово. Да си знаете #makbasket

@zuberot:
Една од добрите работи што нема да освоиме злато е тоа што нема да ја видиме Хелена Роза гола. #makbasket

@therealpsmst:
Ако кошаркарите се веќе херои, тогаш што врска има утакмицава? А да, во спорт само медајлите се бројат. #makbasket

@slavcom:
се молат сите мекотели денеска да не ни пречат во навивањето! #makbasket

@shmrkot:
Experts agree, денес ќе ја тепаме Русија или ќе изгубиме. #makbasket

(ПРВИОТ ДЕЛ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ТУКА.)
[five-star-rating]